KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8004735
nr 800 4735
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
Akvarell, John Jon-And (1889-1941), Läsande kvinna, signerad -21, motivets mått: 30x23
Kondition: proviniens fam Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
3.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 7 januari 2013
kl 17:40:11
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
2.000 kr
John Jon-And
Läs mer om John Jon-And